Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Serwis instalacji fotowoltaicznej w Czaplinku

Serwis instalacji fotowoltaicznej w Czaplinku

Nasi serwisanci obsługują teren Całej Polski i tak też trafiliśmy na instalację fotowoltaiczną położoną w miejscowości Czaplinek, w województwie zachodnio-pomorskim. Właścicielka mocno poirytowana bo firma montująca moduły po prostu zniknęła a fotowoltaika przestała działać.

To niestety również dość częsty problem. W okresie fotowoltaicznego boomu nawet taksówkarze wkładali moduły fotowoltaiczne na dachy. Oczywiście jest to mały branżowy żart ale świadczy o kto czasami zajmował się fotowoltaiką. Z czasem duża część małych firm zaczęła znikać a tym samym unikać odpowiedzialności za źle zamontowane moduły i instalacje fotowoltaiczne. Tutaj konsekwencje ponoszą głównie właściciele instalacji. Często nie znając się na sprzęcie czy jego problemach nie mogą poradzić sobie z usterkami czy błędami. Proponuje wtedy skorzystać jednak z wiedzy ekspertów i zamówić dobrą firmę serwisującą.

W tym przypadku znaleźliśmy kilka kluczowych problemów. Przede wszystkim cała instalacja pod względem montażu wykonana dość niechlujnie. To jednak można była szybko poprawić montując kable oraz złącza MC4 we właściwy sposób. Niestety źle też został dobrany falownik. Jego zaniżona moc względem mocy łącznej paneli fotowoltaicznych nie pozwalała właściwie działać całej instalacji. Serwis instalacji fotowoltaicznej w Czaplinku.

Udało się jednak pokonać wszystkie problemy. Instalacja zaczęła właściwie działać i jej właścicielka może w końcu cieszyć się oszczędnościami związanymi z jej montażem. Pamiętajcie, że usługa serwisu czy też przeglądu Waszych przydomowych instalacji jest ważna z kilku względów. Można przede wszystkim wcześniej dostrzec nadchodzące problemy czy awarie. Raz na kilka lat wykonajcie też inspekcję termowizją aby wykluczyć nie widoczne gołym okiem wady modułów fotowoltaicznych.

Jeśli zainteresował Cię serwis instalacji fotowoltaicznej zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895