Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Sprawdzenie instalacji – 50 kWp na gruncie – zakład produkcyjny pod Warszawą

Góra skrzynki z zabezpieczeniami
Niekompletna skrzynka z zabezpieczeniami
Bok skrzynki z zabezpieczeniami

Sprawdzenie instalacji – 50 kWp na gruncie – zakład produkcyjny pod Warszawą

Firmowa instalacja fotowoltaiczna

Każda firma, jak i każde gospodarstwo domowe potrzebuje prądu. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prowadzonej działalności są to potrzeby większe lub mniejsze. W dobie rosnących cen energii i kosztów pracy coraz więcej właścicieli firm decyduje się na inwestycję w odnawialne źródła energii.

Sprawdzenie instalacji fotowoltaicznej – przegląd

Tym razem nasza ekipa złożona z dwóch elektryków pojechała wykonać przegląd instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na gruncie przy jednym z zakładów produkcyjnych pod Warszawą.

Instalacja w skład, której wchodzą: trójfazowy falownik HUAWEI SUN2000 40KTL-M3, panele JinKo 450W oraz konstrukcja gruntowa. Panowie z ekipy na miejscu zlecenia pojawili się tuż przed godziną 9. Wjazd za bramę, szkolenie BHP uprawniające do wejścia na teren zakładu i parę minut po 10 elektrycy rozpoczęli przegląd instalacji.

W pierwszej kolejności oczywiście oględziny, czyli wizualna kontrola stanu instalacji. Panowie skrzętnie punkt po punkcie odhaczali kolejne punkty w raporcie, dokonując oceny i zapisując uwagi. Konstrukcja bez uwag, panele fotowoltaiczne niepouszkadzane ale wymagające wyczyszczenia, falownik, został wyczyszczony sprężonym powietrzem. Natomiast Panowie zauważyli, że skrzynka z zabezpieczeniami nie jest szczelnie zamknięta, brakuje jej bowiem przedniej szybki – „wizjera”, który oryginalnie powinien tam być umieszczony. Zauważony brak został umieszczony w raporcie z informacją o konieczności jego uzupełnienia.

Następnie Panowie przystąpili do części pomiarowej. Sprawdzali napięcia, rezystancję a nawet przekroje kabli. W efekcie kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości podczas pomiarów. Dlatego też po niecałych 4 godzinach ekipa zakończyła swoją pracę i mogła wracać na bazę.

Po powrocie Panowie sporządzili pełen raport z podsumowaniem zawierającym opis elementów wymagających poprawy. W przypadku tej instalacji fotowoltaicznej rzeczami do poprawy były: wymiana skrzynki z zabezpieczeniami oraz umycie całości instalacji.

Zgodnie z wytycznymi powinno się przeprowadzać regularne przeglądy instalacji elektrycznych, nie rzadziej niż raz na 5 lat.

W naszej ocenie częstotliwość powinna być większa. Optymalnym rozwiązaniem jest przegląd raz w roku. Zgodnie ze starym porzekadłem: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Sprawdzenie instalacji – 50 kWp na gruncie – zakład produkcyjny pod Warszawą – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo mazowieckie, okolice Warszawy

Dane PV: roczna instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp, składająca się z modułów fotowoltaicznych JinKo oraz falownika HUAWEI SUN2000 40KTL-M3

Opis: Instalacje fotowoltaiczna zamontowana na gruncie, wymagająca umycia

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895