Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zlecenie mycia paneli na farmie koło Ostrołęki

brudne ramki przy panelach

Zlecenie mycia paneli na farmie koło Ostrołęki – województwo mazowieckie

Ostrołęka – miasto w północnej części województwa mazowieckiego. Położone mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Warszawa a Białymstokiem. Niegdyś miasto wojewódzkie, położone nad rzeką Narwią, w którym użytki rolne stanowią ok 32% powierzchni. Dlatego od właściciela prawie 1 MW farmy fotowoltaicznej dostaliśmy zlecenie mycia modułów fotowoltaicznych na terenie swojej elektrowni.

Na co zwrócić uwagę myjąc panele?

Panel fotowoltaiczny – zewnętrzy wygląd: szklana powierzchnia z metalową ramką. Właśnie czyszczenie styku ramka szkło wymaga pieczołowitej staranności. Pył, kurz, osady z pól zalegają przy obramowaniu i wpływają zarówno na kondycję jak i wydajność paneli.

W przypadku tej instalacji zabrudzenia głównie pochodziły z kurzu, piachu, ziemi i nalotów po żniwach.

Zlecenie mycia fotowoltaiki

Odpowiednio przygotowani i zabezpieczeni w dostawę wody wyruszyliśmy na realizację zlecenia. Do elektrowni dotarliśmy około 7 rano. Na niebie chmury zasłaniały słońce, temperatura około 18 st a więc warunki wręcz idealne. Dlatego też po zdalnym rozbrojeniu alarmu mogliśmy swobodnie wjechać na teren i rozstawić sprzęt.

Nasza ekipa miała przed sobą 16 rzędów paneli Astronergy przedzielonych przez środek droga techniczną – czyli optymalne rozstawienie rzędów i stołów pod kątem czyszczenia modułów.

Jak w przypadku każdego takiego zlecenia najważniejsza się koordynacja poszczególnych części zadania. Odpowiednio rozplanowana praca, zapewnienie dostaw wody, wszystko to mieliśmy pod kontrolą wobec czego wystarczyło jedynie wejść i rozpocząć czyszczenie.

Jednak jak mówi prawo Marshalla – zawsze może pójść coś nie tak. Mimo sprawdzenia terenu zdarzyło się tak i tym razem. Jak wynika z raportów pogodowych i stanu gleby w okolicach Ostrołęki parę dni wcześniej padały obfite deszcze. Wjechaliśmy naszym autem z pełnym mauserem na teren farmy i … Zakopaliśmy się!

Błoto, błoto … 3, 2, 1 i wyciągnęliśmy!

Doświadczenie „bojowe” naszego kierowcy pozwoliło ekipie na opanowanie sytuacji. Co prawda trwało to z godzinę, jak nie więcej ale Panowie dali radę!

Zlecenie mycia paneli na farmie koło Ostrołęki woj. mazowieckie– PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo świętokrzyskie, okolice Ostrołęki

Dane PV: Farma fotowoltaiczna o mocy około 1 MW składające się z modułów fotowoltaicznych Astronergy

Opis: Moduły fotowoltaiczne głównie pokryte zabrudzeniami pochodzącymi z pól, na których odbywały się żniwa. Szczególna uwaga skupiona na wyczyszczeniu ramek

Wynik: Wzrosty widoczne na falownikach o około 8,5%

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895