Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Budowa farmy fotowoltaicznej

Wykonawca budowy farmy fotowoltaicznych. Jak znaleźć swojego wykonawcę, jeśli już jako Inwestor wiecie, że jest to właściwy kierunek rozwoju?

Obecnie w zależności od dobranych komponentów (rok 2022) koszt budowy 1 megawata farmy fotowoltaicznej będzie oscylował między 3 a 3,5 mln złotych netto.

Widać zatem, że jest to poważna inwestycja, do której trzeba się właściwie przygotować.

Inwestor może poszukiwać kilku rozwiązań swoich problemów inwestycyjnych związanych z budową farmy fotowoltaicznej.

Może na przykład poszukiwać firmy, która od podstaw przeprowadzi uzgodnienia środowiskowe. Następnie wykona etap projektowania, uzyska wszystkie pozwolenia oraz umowę na przyłącze na wskazanych przez inwestora gruncie. W obecnych realiach tzw. ”dewelopment” projektu farmy fotowoltaicznej jest częstym zadaniem dla firm wykonawczych. Tutaj jednak wskazać należy, że nie zawsze kończy się on sukcesem. A mimo dużej ilości włożonej pracy, Inwestor ze względów formalnych lub technicznych, pozwolenia nie uzyska. Zazwyczaj zakłady energetyczne piszą wtedy, że można ponownie się o takowe starać za jakiś okres czasu.

Innym przypadkiem jest gdy Inwestor trafia do Nas i chciałby zakupić już gotowy projekt na budowę farmy fotowoltaicznej.

Projekt taki posiadając pozwolenie na budowę oraz podpisaną już umowę na odbiór energii przez zakład energetyczny jest jakby gotową farmą na papierze. Praktycznie jednak, jeśli wszystkie komponenty dotrą do Nas szybko, można od razu budować elektrownię fotowoltaiczną.

Tutaj zgłaszają się do Nas również Inwestorzy i firmy, które chcą sprzedać swoje projekty na budowę farm fotowoltaicznych ale o tym opowiem w innym wpisie.

Zgłasza się Inwestor który chce zbudować elektrownię i musi zdecydować kim będzie Wykonawca budowy farmy fotowoltaicznych czyli jego inwestycji!

Inwestor posiada już projekt, pozwolenia i umowę na odbiór energii. Działka na której ma stanąć inwestycja jest objęta umową dzierżawy na 29 lat. Wszystkie komponenty zamówione i w drodze na plac budowy. Należy zatem rozpocząć budowę farmy fotowoltaicznej!

Czym musi się odznaczać wykonawca budowy farmy fotowoltaicznej?

Jakie są etapy budowy farmy fotowoltaicznej od ”wbicia szpadla” po oddanie kluczy Inwestorowi? O tym już w innym wpisie, zapraszamy do czytania Naszego bloga!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

3 komentarze do “Budowa farmy fotowoltaicznej”

  1. U mnie w okolicy powstały w ostatnim czasie dwie. W zasadzie to brakuje tylko miedzy paneleami wiatraków – byłby ECO-KOMPLET 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895