Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

PRODUCENT KATEGORYCZNIE NIE ZALECA MYCIA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH! – czyli kolejna ”bzdura” wprost z rynku PV!

Bzdury na temat mycia fotowoltaiki! Trudno dokładnie określić skąd na polskim rynku OZE wziął się ten niezwykle błędny mit – do dzisiaj wiele firm montujących panele fotowoltaicznych (nawet tych dużych i niezwykle nobliwych) na matki, córki i groby swoich psów głosi ten mit!

Bzdury na temat mycia fotowoltaiki czyli wysiądźmy jednak z tego statku kosmicznego, w którym lata część polskich firm fotowoltaicznych i wylądujmy na lotnisku zwanym rzeczywistość!:)

Oczywiście Lighthief jako autoryzowany przedstawiciel do spraw recyklingu współpracuje zasadniczo z prawie wszystkimi dużymi producentami paneli fotowoltaicznych na terenie RP i Europy. Zbieramy wszystko co ma związek z panelami fotowoltaicznymi. Mamy ogromną kolekcję samym paneli (historycznie nawet te sprzed 40 lat). Poza tym ogromną ilość różnych ciekawych dokumentacji. W tym kart gwarancyjnych, manuali obsługi i przeróżnych opisów. Konia z rzędem temu, kto znajdzie w nich zapis, że producent zakazuje albo że ZAKAZUJE KATEGORYCZNIE! Bzdura o niewiadomym pochodzeniu.

Bzdury na temat mycia fotowoltaiki – skąd w ogóle pomysł, że producent może nie zalecać dbania o swoje panele fotowoltaiczne? Pewne źródło tego mitu odnaleźć można w źle tłumaczonych gwarancjach chińskich dostawców. W oryginale znajduje się często słowo ”NIE SKROBAĆ POWIERZCHNI”, które prawdopodobnie błędnie zostało przetłumaczone jako ”NIE MYĆ POWIERZCHNI”. Bez wątpienia błąd wielokrotnie powielany stają się z czasem rzeczywistością. Tak szybko rozwijający się rynek jakim jest Polska, stał się doskonałym gruntem do wzrostu tego bzdurnego mitu! A cała Europa myje panele fotowoltaiczne!

Niestety nawet dzisiaj (rok 2022) spotykamy się zarówno z właścicielami małych instalacji jak i dużych farm fotowoltaicznych, którzy bardzo poważnie i uparcie twierdzą, że ”producent zakazuje” myć moduły! Nikt jednak nie umie wskazać, gdzie takowy zakaz się znajduje! Nieraz próby obalenia tego mitu, potrafią skończyć się bardzo ostrą dyskusją! Niemniej rynek ewoluuje i poziom edukacji wśród inwestoró w OZE jest coraz wyższy!

Podsumowując, czytajcie badania i edukujcie się, zwłaszcza że inwestowanie w OZE staje się coraz bardziej opłacalne!

Szukacie profesjonalnej usługi mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych? Potrzebujecie zbudować farmę fotowoltaiczną lub zatrudnić firmę świadczącą usługi O&M? Macie zepsute panele fotowoltaiczne do recyklingu? Jeśli tak to zapraszamy!

A jeśli chcecie wiedzieć więcej o usłudze mycia i czyszczenia paneli i modułów fotowoltaicznych zapraszamy na:

Dodaj komentarz

+48 797 897 895