Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Poznań czyli brudne panele fotowoltaiczne i słabiutki uzysk z instalacji

Poznań czyli brudne panele fotowoltaiczne i dużo dużo gałęzi nad modułami. Jakiś czas temu zgłosił się do Nas klient z Poznania z pytaniem czy możliwe jest żeby przez brud uzyski z całej instalacji fotowoltaicznej spadły aż o 50%. Zatem jak zwykle poprosiliśmy klienta o wypełnienie kwestionariusza zamówienia oraz podesłania do Nas do biura kilku zdjęć poglądowych. Zdjęcia nie dochodziły kilka dni a kwestionariusz trafił do Nas od razu.

Kiedy klient wysłał zdjęcia wszystko okazało się jasne. Panele były oczywiście brudne i pokryte bardzo dużą ilością liści z pobliskiego ogromnego kasztana. Liście powodowały wyłączenie całych paneli. Nie tylko jednak zalegające liście były tu dużym problemem technicznym, o tym jednak za chwilę!

Ilość liści była tak duża, że najpierw trzeba było po prostu ściągnąć je szczotką. Część dawno już zgniła i przykleiła się do szkła hartowanego. Te bardziej świeże trzymały się tych zgniłych i tak dalej. Proces trwał chyba od początku istnienia tej instalacji. Silikon wypełniający przestrzeń między ramą aluminiową a szkłem przybrał już nawet brązowo szary kolor.

Nasza ekipa zaczęła tym razem nie od mycia a od solidnego przycięcia kasztanowca. Problemem były nie tylko liście ale również bardzo silne zacienienie powodowane przed wie duże suche gałęzie tego drzewa! Ta instalacja nie mogła poprawnie działać. Zasadniczy błąd Naszym zdaniem popełniła tutaj ekipa montująca panele fotowoltaiczne. Na tej części dachu nie powinno ich po prostu być albo należało solidnie przyciąć gałęzie drzewa.

Instalacja fotowoltaiczna umyta, liście usunięte, ramki doczyszczone a drzewo przycięte. Teraz powinno produkować, że aż miło!

W okolicach Poznania Lighthief świadczy również usługi O&M dla farm fotowoltaicznych.

Poznań czyli brudne panele fotowoltaiczne – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo wielkopolskie, Poznań

Dane PV: Instalacja o mocy 8kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Risen

Opis: na powierzchni modułów ogromna ilość liści kasztanowca, które należało usunąć; przyścielimy również pobliskiego kasztana tak aby nie zacieniał części instalacji fotowoltaicznej; praca trwała około 6 godzin

Poznań czyli brudne panele fotowoltaicznewidoczne na falowniku wzrosty około 45% po wycięciu gałęzi i umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


2 komentarze do “Poznań czyli brudne panele fotowoltaiczne i słabiutki uzysk z instalacji”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895