Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Niedziałająca instalacja fotowoltaiczna – jaka przyczyna?

Niedziałająca instalacja fotowoltaiczna – jaka przyczyna? Firma zakładająca fotowoltaikę zniknęła z rynku a wraz z nią zniknęła możliwość zapytania „co się dzieje, że nie działa?”

Niestety nasz klient, jak i wielu innych, został sam ze swoja instalacja fotowoltaiczną. Przeważnie dzieje się tak, gdy firma, która montuje fotowoltaikę po jakimś czasie od wykonania instalacji się zamyka. Wtedy mimo prób kontaktu ze strony klienta do tego kontaktu nie dochodzi.

Zgłosił się do Nas klient, u którego w aplikacji skomunikowanej z falownikiem nie było żadnych wskazań. To znaczy aplikacja od pewnego czasu wskazywała brak produkcji.

Jeszcze podczas rozmowy telefonicznej nasz serwisant poprosił klienta o informacje o potencjalnych błędach, które mogły być komunikowane na falowniku. Klient jednak kompletnie nie potrafił określić co widzi i czy to co widzi jest ok czy nie jest ok – instalacja miała działać!

Niedziałająca instalacja fotowoltaiczna – sprawdzamy

Umówiliśmy się z klientem na wizytę technika-serwisanta w celu przyjrzenia się problemowi.

Niedziałająca instalacja fotowoltaiczna
Źródło: https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1100338837/e91e711d/wdraanie-nowej-instalacji

Jako, że właśnie na brak wskazań na aplikacji, głównie zgłaszał klient to w pierwszej kolejności sprawdziliśmy właśnie aplikację. Dane do logowania klient na szczęście miał w bezpiecznym miejscu zapisane więc po zapoznaniu się ze stanem aplikacji zapytaliśmy klienta czy w ostatnim czasie zmieniał np dostawcę internetu.

Okazało się, że faktycznie jakiś czas temu klient zmieniał zarówno dostawcę internetu jak i ruter. W związku z tym konieczne było ponowne skonfigurowanie połączenia „falownik – telefon”. Tak więc, finalnie, niedziałająca instalacja fotowoltaiczna wcale niedziałającą nie była! Cały czas pracowała a tylko przez brak odpowiedniej komunikacji sprawiała wrażenie „zepsutej”.

Oczywiście będąc u klienta sprawdziliśmy również stan paneli, kabli oraz falownika – tutaj nie znaleźliśmy żadnych usterek.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895