Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Projekt elektrowni słonecznej – 0,998 MW w woj. śląskim

Projekt elektrowni słonecznej – sprawdzamy poprawność wykonania dokumentacji farmy fotowoltaicznej o mocy 0,998 MW w woj. śląskim.

Śląsk region w południowej Polsce, gdzie nasłonecznienie jest zdecydowanie powyżej średniej krajowej nasłonecznienia. Średnie nasłonecznienie w Polsce waha się w granicach 950 do 1100 kWh na metr kwadratowy. Z tego powodu projekty zlokalizowane na terenie województwa śląskiego mają dość spory potencjał.

Tylko, czy każdy projekt jest projektem dobrym? Czy warto inwestować pieniądze w budowę zakupionego projektu? I co najważniejsze czy warto w ogóle kupować projekt elektrowni fotowoltaicznej?

Projekt elektrowni słonecznej – sprawdzamy

Z polecenia trafił do Nas klient, który otrzymał propozycję zakupu projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 0,998 MW położonego w północnej części województwa śląskiego.

Jako, że przyszły, potencjalny właściciel nie był w stanie (jak i większość osób wkraczających w świat OZE) ocenić zarówno wartości jak i jakości projektu zwrócił się do Nas. Zlecił Nam wykonanie badania Due Diligence.

Dokumentacja projektowa

Standardowo zlecenie rozpoczęliśmy od przekazania klientowi listy wymaganych dokumentów. Na początek dokumenty dotyczące prawa do dysponowania gruntu, następnie dokumenty związane ze środowiskiem, warunkami zabudowy, pozwoleniem na budowę a także dokumenty związane z warunkami przyłączeniowymi (oraz umowa przyłączeniowa). Do tego oczywiście wszelkie papiery związane ze służebnościami, trasami kablowymi czy projektami budowlanymi.

Skompletowana dokumentacja pozwoliła nam na przeanalizowanie:

  1. Poprawności sporządzenia dokumentacji.
  2. Prawidłowości w zakresie doboru komponentów (panele, falowniki, konstrukcja).
  3. Zachowania wyznaczonych terminów.

Finalnie sprawdzany projekt farmy fotowoltaicznej opierający się na panelach JinKo 460W oraz inwerterów HUAWEI SUN2000-185KTL okazał się wykonany poprawnie. Istotną również kwestią było sprawdzenie sposobu rozmieszczenia stołów, na których miano zamontować moduły. Ocena PZT (Plan Zagospodarowania Terenu) pozwoliła Nam na oznaczenie tego obszaru na zielono, czyli pozytywnie. Zweryfikowaliśmy również odległość elektrowni do punktu wpięcia do sieci a także czas jaki pozostał do przyłączenia farmy.

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 0,998 MW, którą sprawdzaliśmy powinna zostać podłączona do sieci do lutego 2025 roku.

Dlatego po przeanalizowaniu wszelkich informacji zawartych w dokumentacji oraz terminów związanych z farmą projekt otrzymał od Nas pozytywną rekomendację.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895