Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Warszawa i mycie instalacji fotowoltaicznej na dachu domku jednorodzinnego

Warszawa mycie modułów fotowoltaicznych – domki jednorodzinne i czyszczenie paneli fotowoltaicznych potrafią być czasami niezłym wyzwaniem. W tym przypadku akurat okazało się, że jedna z ekip malujących elewację opryskała panele fotowoltaiczne farbą. Zwykłe mycie paneli fotowoltaicznych, które trwać miało maksymalnie 3 godziny zamieniło się na prawie 10 godzinną dniówkę!

Jak zatem usunąć farbę z delikatnej powierzchni szyby hartownej chroniącej tabliczki krzemowe paneli fotowoltaicznych? Niestety nie było to aż tak proste jak na początku myślał właściciel. Farba dość mocno spiekła się z taflą i szkła i należało ją przede wszystkim dobrze odmoczyć. Nie chcemy nigdy zbyt mocno szorować i trzeć paneli fotowoltaicznych. Grozi to ich zarysowaniem lub usunięciem warstw ochronnych (coatingów).

Jak to dokładnie robimy? To trochę Nasza tajemnica! Jeśli też macie jakieś trudne zabrudzenia na Waszej instalacji fotowoltaicznej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!

Na terenie stolicy jesteśmy praktycznie w każdym tygodniu! Świadcząc tutaj nie tylko usługi mycia i czyszczenia modułów fotowoltaicznych ale również usługi serwisowe i projektowe dla Naszych klientów. Duża część inwestorów, którzy pracują razem z Lighthief nad budową farm fotowoltaicznych, pochodzi właśnie z Warszawy lub województwa mazowieckiego.

Na tym terenie obsługujemy dużo właścicieli hal magazynowych i centrów logistycznych. Ich właściciele nieustannie inwestują w budowę średnich i dużych instalacji fotowoltaicznych. Przy obecnie galopujących cenach prądu jest to jeden ze słusznych kierunków rozwoju dla każdego przedsiębiorcy!

W okolicach Warszawy świadczymy również usługi O&M dla farm fotowoltaicznych a także nadzory inwestorskie nad ich budową i oddaniem do użytkowania!

Warszawa mycie modułów fotowoltaicznych – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo mazowieckie, Warszawa Praga

Dane PV: Instalacja o mocy 10kWp składająca się z paneli Jinko

Opis: średnio brudne panele na dwuletniej instalacji ale popryskane białą farbą elewacyjną, mycie paneli fotowoltaicznych zajęło Nam prawie 10 godzin roboczych i przerwę na obiad:)

Widoczne na falowniku wzrosty to 13% (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


2 komentarze do “Warszawa i mycie instalacji fotowoltaicznej na dachu domku jednorodzinnego”

  1. A czy zabezpieczacie elewację i rośliny? Ja mam obsadzone przez teściową kwiatkami i zniszczenie ich byłoby tragiczne w skutkach… dla mnie 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895