Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Uszkodzony panel fotowoltaiczny – co z nim zrobić?

Uszkodzony panel fotowoltaiczny – co z nim zrobić? Takie pytanie zadawał sobie jeden z naszych klientów. Mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości pod Częstochową.

Panel pochodzi z instalacji fotowoltaicznej, którą klient zamontował na dachu swojego domu około czterech lat temu. W ostatnim czasie zauważył, że jeden z paneli uległ uszkodzeniu – prawdopodobnie na skutek wichur i uderzenia w powierzchnię konarem. Na powierzchni panelu widać pęknięcia i zarysowania, a jego wydajność spadła drastycznie. Nasz klient zdawał sobie sprawę, że uszkodzony moduł fotowoltaiczny może stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa, dlatego niezwłocznie po odkryciu zdecydował się wymienić panel. Następnie szukał odpowiedzi na pytanie, co zrobić z uszkodzonym modułem.

Uszkodzony panel fotowoltaiczny – co z nim zrobić?

Nie wolno wyrzucać paneli fotowoltaicznych do zwykłego śmietnika! Firma obsługująca daną okolicę w zakresie wywozu odpadów nie odbierze sprzed posesji tego rodzaju śmiecia. Również nie przyjmą do siebie modułów fotowoltaicznych tzw. PSZOKi (czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych). Uszkodzone panele fotowoltaiczne klasyfikowane są jako elektroodpady i powinny być poddane specjalistycznemu recyklingowi.

Zniszczone panele

A więc do sedna. Nasz klient zadzwonił do Nas i nie był pewny czy pojedyncza sztukę modułu fotowoltaicznego może do Nas przywieźć. Czy w ogóle go od niego odbierzemy… Moduł JinKo 410 W w ilości sztuk: 1. Faktycznie rzadko zdarzają się Nam tak małe ilości modułów fotowoltaicznych do recyklingu, ale każdą ilość przyjmujemy. Więc klient znalazł w końcu miejsce na oddanie zniszczonego panelu.

Zazwyczaj jeździmy do klientów po zniszczone czy uszkodzone panele lub przywożą je do Nas firmy kurierskie. Tym razem natomiast Pan samodzielnie dostarczył Nam moduł. Dzięki temu może zostać on „rozebrany na części pierwsze” a pozyskane materiały wrócić z powrotem do obiegu.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895