Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Uszkodzone moduły fotowoltaiczne – odbiór z farmy pod Koninem

Uszkodzone moduły fotowoltaiczne – odbiór z farmy pod Koninem w województwie wielkopolskim, czyli co zostało po wybudowaniu farmy fotowoltaicznej.

Kiedy inwestor decyduje się na budowę farmy fotowoltaicznej stara się przewidzieć wszelkie możliwe warianty tego jak potoczy się budowa. Przy planowaniu zakupu komponentów powinien wziąć również pod rozwagę zakup dodatkowych paneli fotowoltaicznych. Powodów jest kilka ale najbardziej namacalnym powodem jest uszkodzenie montowanych modułów. Uszkodzeniu mogą ulec zarówno w czasie transportu jak i w wyniku mechanicznego uszkodzenia w czasie montażu. Wtedy pojawia się konieczność ich zastąpienia. Jeśli na terenie budowanej elektrowni znajdują się zapasowe panele fotowoltaiczne to można od razu je wymienić a jeśli nie ma zapasowych to trzeba na nie poczekać. Nie mniej jednak w każdym wariancie pozostają na farmie fotowoltaicznej uszkodzone moduły.

Uszkodzone moduły fotowoltaiczne

Uszkodzone moduły fotowoltaiczne

Taka sytuacja miała miejsce na świeżo budowanej farmie pod Koninem. 44 sztuki modułów JinKo 545W ulego uszkodzeniu w wyniku przebicia ich przez wózek widłowy. Chwila nieuwagi wystarczyła aby panele fotowoltaiczne miały 2 dziury. Dlatego też właściciel zgłosił się do Nas w celu oddania ich na recykling. Kierowały nim 2 powody. Konieczność okazania zaświadczenia do ubezpieczyciela aby otrzymać odszkodowanie oraz potrzeba zachowania porządku.

Telefonicznie a potem także mailowo ustaliliśmy szczegóły odbioru. Uszkodzone panele fotowoltaiczne leżały ułożone na dwóch paletach niedaleko trafostacji. Nasza ekipa wcześnie rano wyjechała w stronę Konina. Po około 3 godzinach Panowie byli na miejscu. Chwilę potem przed bramą wjazdową zjawił się również pracownik właściciela aby otworzyć bramę. Ładunek ważył niespełna półtorej tony więc chwilę zajęło włożenie paneli do auta. Przekazaliśmy klientowi KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadów, a naszą ekipa wróciła na bazę.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń!
+48 797 897 895

Call Now Button+48 797 897 895